fbpx
Powrót do listy aktualności

„Wierszyki domowe” – pokaz specjalny i spotkanie z Michałem Rusinkiem

Kino Muranów, ul. Gen Andersa 5, Warszawa
29 maja 2016 r., godz. 13:30 – 14:30

„Wierszyki domowe”
reż.: Robert Turło i Mikołaj Pilchowski
kategoria wiekowa 4+

Na dwa dni przed wydaniem z „Gazetą Wyborczą” DVD „Wierszyki domowe” – filmu animowanego dla dzieci, zapraszamy na pokaz specjalny! Będzie to wyjątkowa okazja, by być pierwszymi widzami „Wierszyków domowych” – i to na dużym ekranie! Seansowi towarzyszyć będzie gość wyjątkowy – Michał Rusinek.

„Wierszyki domowe” to dwuczęściowy film animowany na podstawie książki Michała Rusinka.

Wycieraczka, szafa, pralka czy próg to rozdziały filmów, które w tonacji humorystycznej oprowadzają młodego widza po pospolitych przedmiotach i miejscach związanych z domem i życiem codziennym czteroosobowej rodziny (Chłopczyk, Dziewczynka, Mama, Tata i ich Pies).

Przygodowa akcja została podzielona na części-rozdziały poświęcone różnym domowym przedmiotom codziennego użytku, a charakteryzuje się zabawą wokół różnych znaczeń słów, wypowiadanych przez Lektora.

Michał Rusinek znany jest jako sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej i szef fundacji Jej imienia. Jest autorem wielu książek, m.in. „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” oraz wierszyków dla dzieci „Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka”.

Wykorzystane ilustracje są autorstwa Joanny Rusinek. Razem ze swoim mężem Michałem Pawłowskim tworzą studio Kreska i kropka, które zajmuje się ilustracjami do książek i tworzeniem okładek. Autorka tworzy swoje kompozycje w klasycznym stylu – maluje je akwarelami, a dopiero później obrabia je na komputerze.

Reżyserią zajęli się Robert Turło i Mikołaj Pilchowski.

Seans i spotkanie są zapowiedzią wydania DVD z filmem, który będzie do kupienia z Gazetą Wyborczą 31 maja. Płyta wydana jest w ramach Dnia Dziecka.

Partner: Kino Dzieci
Patron: Magazyn Dziecko

Wydarzenie na Facebooku.