fbpx

Kino Dzieci o wychowaniu – wydarzenia specjalne

od czwartku 16.09 | 20:00 do soboty 18.09 | 23:59 online

O tworzeniu empatycznej relacji w praktyce dydaktycznej – rozmowa wokół filmu Pan Bachmann i jego klasa w reżyserii Marii Speth

goście:

Przemek Staroń

Nauczyciel, wykładowca, trener i psycholog. Autor książki „Szkoła bohaterek i bohaterów”. Nagrodzony przez KE twórca Zakonu Feniksa, tutor niemal 50 olimpijczyków z filozofii. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

 

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki, mediator społeczny, tutor, autorka książki “Nowa Szkoła”. Pomysłodawczyni i organizatorka cyklicznych Konferencji EMPATYCZNA EDUKACJA => EMPATYCZNA POLSKA. W swojej pracy wykorzystuje metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz badania z dziedziny neurobiologii. Uczestniczka ruchu oddolnych działań Budzącej się Szkoły mających na celu ulepszenie polskiej edukacji. 

 

dr Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i książek [m.in. Między podręcznikiem a internetem, Życie to nie wyścigi, Między kijem a marchewką, A co za to dostanę?]. Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością.

 

prowadzenie:

Justyna Suchecka

Dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, autorka książki “Young Power. 30 historii o tym,  jak młodzi zmieniają świat”, laureatka nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

 

 

 

Film dostępny tutaj w terminie do 23:59 18-go września.
Cena dostępu: 15 zł
Miejsca limitowane.

Zapis rozmowy tutaj.

 

czwartek 23.09 | 19:15 | Kino Muranów

Pokaz filmu oraz rozmowa wokół filmu Mała mama w reżyserii Céline Sciammy

gościni

Natalia de Barbaro

Psycholożka, autorka książki “Czuła Przewodniczka” oraz dwóch tomików poetyckich. Prowadzi autorskie warsztaty  Własny Pokój oraz Czułe Struny. Jej książka, wydana pod koniec lutego została w rankingu EMPIKU najlepiej sprzedającą się książką na półmetku 2021 roku, wygrywając we wszystkich regionach Polski. 

 

 

prowadzenie

Dariusz Bugalski – dziennikarz

Cena biletu: 25 zł

Bilety dostępne na stronie internetowej oraz w kasach Kina Muranów.

 

ODWOŁANE: czwartek 30.09 | 16:30 | Kino Muranów

Daleko czy blisko: jak docenić różnorodność w klasie? Warsztaty antydyskryminacyjne dla nauczycieli i nauczycielek

prowadzenie

Sonia Ruszkowska

Doktorka filozofii, trenerka (Szkoła Trenerów Grupy TROP i Drama Way), coachka (Szkoła Coachingu Grupy TROP), na co dzień pracuje jako Główna Specjalistka ds. Edukacji w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Specjalizuje się w pracy w obszarze różnorodności, dbania o siebie, metodą dramy i focusingu. Włącza do pracy trenerskiej pracę z ciałem (inspiruje się takimi metodami jak Focusing, Ruch Autentyczny, Kontakt Improwizacja, Mindfulness, Tai Chi, TRE).

Festiwal to czas filmowych inspiracji, szukania nowych punktów widzenia na to, co znane. Ale to również czas spotkania i czerpania inspiracji od siebie nawzajem. Nauczycieli i nauczycielki zapraszamy na warsztaty, w czasie których będziemy oswajać się z różnorodnością – tym, co ona dla nas znaczy, czego się w niej obawiamy, a na co mamy nadzieję. Uczestnicząc w ćwiczeniach, rozmawiając, wymieniając się doświadczeniami i marzeniami, będziemy szukać sposobów na to, jak w praktyce docenić różnorodność w klasie.

zapisz się na warsztaty
Wstęp: 15 zł
Czas trwania: 2,5 h
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

czwartek 30.09 | 20:00 | online

Czego natura może nauczyć dzieci? – rozmowa wokół filmu Dzieci dzikiego ogrodu w reżyserii Phie Ambo

gościnie:

Aneta Chmielińska

Pedagożka leśna, która przekazuje swoją pasję dzieciom i dorosłym za pomocą dzikich opowieści o naturze. Snuje je na leśno-przygodowych zajęciach Dzikoprzygód, spacerach przyrodniczych, warsztatach oraz w podcaście Dzikoprzygody. W swoich opowieściach korzysta z doświadczenia zdobytego w trakcie kilkunastu lat harcerskiej przygody, studiów dziennikarskich, długodystansowych wędrówek i Dzikich Studiów. 

 

Anna Jodełka

Instruktorka leśna, pedagożka, nauczycielka przyrody i biologii w szkole podstawowej, absolwentka ochrony środowiska

Założycielka firmy “Jodełka- leśne warsztaty dla dzieci” oraz autorka książki pt. “Leśne warsztaty, poradnik dla nauczycieli, edukatorów i rodziców”. Od wielu lat towarzyszy dzieciom w ich wędrówce w głąb lasu i w głąb siebie. 

 

prowadzenie

Paulina Filipowicz

Mama Gustawa i Marianki, redaktorka naczelna portalu dla rodziców Ładne Bebe (ladnebebe.pl). Miłośniczka ciekawych spotkań i dyskusji. Spotkasz ją w teatrze, kinie i na tańcach. Zgubiłaby się w lesie, ale chętnie daje się tam poprowadzić innym. 

 

 

 

Film dostępny tutaj w terminie od 29-go września od godz. 9:00 do 23:59 2-go października.
Cena dostępu: 15 zł
Miejsca limitowane.

 

czwartek 7.10 | 20:00 | online

O rodzicielstwie bliskości na co dzień – rozmowa wokół filmu Lada dzień w reżyserii Hamy Ramezana

gościnie

Ula Malko

psycholożka rodzinna, mediatorka, współzałożycielka ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce;

Gosia Stańczyk

psycholożka, dziennikarka, propagatorka rodzicielstwa bliskości
prowadzenie

Paulina Filipowicz

Mama Gustawa i Marianki, redaktorka naczelna portalu dla rodziców Ładne Bebe (ladnebebe.pl). Miłośniczka ciekawych spotkań i dyskusji. Spotkasz ją w teatrze, kinie i na tańcach. Zgubiłaby się w lesie, ale chętnie daje się tam poprowadzić innym.

 

Film będzie dostępny w terminie od 7-go października od godz. 12:00 do 23:59 24-go października na festiwalowej platformie online.