fbpx
Powrót do listy aktualności

Nagrodzone przez SKSiL „Na linii wzroku” w kinach od 16 marca

Michi ma 11 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list. Odnaleziony ojciec okaże się zupełnie inny niż wyobrażał go sobie chłopiec. Tak zaczyna się familijna przygoda.

17 MARCA W KINIE MURANÓW PO FILMIE SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI „TATA W BUDOWIE”

GDZIE GRAMY – LISTA KIN

Plakat_Na-linii-wzroku_webMichi mieszka w domu dziecka, gdzie na co dzień zmaga się z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia natrafia na list mamy, którego adresatem jest jego ojciec. Listu nigdy nie wysłała, więc Michi postanawia sam odnaleźć tatę. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł się spodziewać – jest osobą niskiego wzrostu. Michi początkowo wstydzi się wyglądu ojca i nie chce go znać. Kolejne złośliwości kolegów sprawiają, że ucieka z sierocińca i trafia do mieszkania ojca.

Wkrótce obaj odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali, i mimo trudów mogą być prawdziwą rodziną.

„Na linii wzroku” to laureat Niemieckiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu dla dzieci i młodzieży, a także Nagrody Niemieckiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. W Polsce obraz został doceniony przez jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu.

W KINACH OD 16 MARCA

PATRONI MEDIALNI

 

cjg

   ladnebebe  miastodzieci

TYTUŁ ORYGINALNY AUF AUGENHÖHE REŻYSERIA EVI GOLDBRUNNER, JOACHIM DOLLHOPF SCENARIUSZ JOACHIM DOLLHOPF, EVI GOLDBRUNNER, NICOLE ARMBRUSTER ZDJĘCIA JÜRGEN JÜRGES OBSADA LUIS VORBACH, JORDAN PRENTICE, ELLA FREY KRAJ I ROK PRODUKCJI NIEMCY 2015 CZAS TRWANIA 98 MIN. PRODUCENT MARTIN RICHTER, CHRISTIAN BECKER PRODUKCJA KINDERKANAL (KIKA) WERSJA POLSKA LEKTOR DYSTRYBUCJA W POLSCE STOWARZYSZENIE NOWE HORYZONTY

PLAKAT | PRESSBOOK