fbpx
Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci w kawiarniach: W maju gramy o dużych i małych!

Pierwsza edycja Festiwalu Kino Dzieci rozpoczęła się niestandardowo, bo od śniadania filmowego w warszawskich i wrocławskich kawiarniach, gdzie w rodzinnej, niezobowiązującej atmosferze można było obejrzeć zestawy wyjątkowych animacji.

W maju warszawskie kawiarnie, które specjalizują się w organizacji rodzinnych wydarzeń kulturalnych znów pokażą najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata. Prochownia Żoliborz, Wars and Sawa, Figa z makiem, Pawilon Kulturalny i MiTo art.café.books zapraszają na smakowite pokazy w ramach cyklu „Kino Dzieci w kawiarniach”.

W maju zobaczymy zestaw krótkometrażowych filmów o relacjach między dziećmi a dorosłymi. Pokaz otworzy niezwykły film aktorski „Sandra”, który opowiada historię dziewczynki uczulonej na… własną mamę! To zabawna, urocza i pełna gagów historia dla najmłodszych widzów, która zdobyła już wiele nagród na festiwalach. Kolejny film, który pokażemy w stołecznych lokalach to „Mały Gruffalo” – oparta na bestsellerowej książce Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera historia o relacjach między rodzicami i dziećmi, o budowaniu niezależności i przyzwoleniu na niesforność i popełnianie błędów, które są elementem dorastania. Cykl „Duzi i mali” zamknie film „Supertata i Pele” – wyjątkowa animacja o tym, że warto cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

Zapraszamy na rodzinną przygodę!

Kino Dzieci w kawiarniach: maj

Prochownia Żoliborz | 23/05 g. 12:00
Figa z makiem | 29/05 g. 17:30 + dodatkowy seans zestawu „Przyroda” 15/05 g. 17:30
MiTo art.café.books | 24/05 g. 15:00