fbpx
Powrót do listy aktualności

5. dzień MFF Kino Dzieci | 30.09 (środa)

Podczas 7. MFF Kino Dzieci do obejrzenia jest ponad 150 filmów – pełnometrażowych jak i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich i dokumentalnych. Zobaczcie, co gramy dla Was dziś w środę 30 września!

Pełny harmonogram, bilety i karnety w cenie 5️⃣0️⃣ zł na cały festiwal online 👉 https://kinodziecipl/kup-karnet/

Wiking Tappi to dobroduszny obrońca Szepczącego Lasu – życzliwy i zawsze niosący pomoc swoim magicznym przyjaciołom. Wraz z reniferem Chichotkiem przeżywają w lesie mnóstwo przygód i potrafią znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji.

 

 

Solan – energiczna sroka i Ludwik – nieśmiały jeż postanawiają spełnić swoje marzenie o locie na Księżyc. Wyprawa w kosmos to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli po drodze czekają na bohaterów niespodzianki…

Sekcja “Między fiordami- filmy z Norwegii” została przygotowana przy wsparciu Funduszy Norweskich i EOG.

Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał!

 

 

 

Dzieci wszechświata

Charyzmatyczna nauczycielka astrofizyki odkrywa przed swoimi uczniami tajemnice wszechświata. Dzięki eksperymentom i zabawie rozbudza w podopiecznych prawdziwą pasję do zdobywania wiedzy.

 

 


Tarapaty 2 (9+)

Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu – „Plaży w Pourville”, dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu!

 

 

Wydarzenia specjalne online

środa, 30.09 | godz. 20:00 | online  

Dzieci wszechświata 

webinar: Niemożliwe jest tylko w naszych głowach, czyli jak uczyć nieszablonowo i z pasją.  

prowadzenie: Przemek Staroń – nauczyciel i wykładowca w 2018 uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku

udział bezpłatny | dla osób dorosłych

Wydarzenia specjalne Warszawa

10:30 | Kinoteka

Fritzi – przyjaźń bez granic

przed seansem wideo-lekcja historii z Agnieszką Jankowiak-Maik, znaną jako Babka od histy –   nauczycielką i aktywistką edukacyjną