fbpx
Powrót do listy aktualności

Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!

Wczoraj, po 9 dniach seansów, warsztatów, pokazów, pikników, koncertów i spotkań zakończył się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Od Krakowa po Gdańsk, widzowie z prawie 30 miast w całej Polsce, młodzi i najmłodsi, oglądali, podziwiali i głosowali. Głosowali też jurorzy. A kto wygrał?

ulubiony-bohater-1200x450px

Jury twórców, czyli: reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa, a przy tym specjalistka od kina artystycznego Anka Sasnal, nagrodzony na festiwalach od Gdyni po Nowy York scenarzysta i reżyser Kuba Czekaj oraz założyciel studia Animoon Grzegorz Wacławek – postanowiło przyznać statuetkę Kwiatu Paproci filmowi Sekrety wojny. W uzasadnieniu jury napisało: „W chaotycznym i brutalnym świecie dorosłych dziecięca miłość, przyjaźń i odpowiedzialność stają się najważniejszymi wartościami godnymi naśladowania.”

Secrets of War

Jury dziennikarzy w składzie: Jakub Socha i Ludwika Mastalerz – krytycy filmowi, a także redaktor naczelna Wysokich Obcasów – Paulina Reiter, nagrodziło koreański przebój Jak ukraść psa. Wielki plan zdobycia pieniędzy na dom, który mała Ji-so realizuje z pomocą młodszego brata i najlepszej przyjaciółki, nie mógł nie zachwycić. Uzasadnienie jury brzmiało: „Główna nagroda dla K. Sung-ho, autora Jak ukraść psa, świetnie opowiedzianego filmu dla dużych i małych, który nie ucieka przed trudnymi tematami i równocześnie dodaje otuchy – udowadnia, że wszystko jest w naszych rękach, tych małych i dużych.”

jak ukrasc psa2

W ogólnopolskim głosowaniu widzowie Kina Dzieci wybrali najlepszy film festiwalu. W tym roku Nagrodę Publiczności zdobyło Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra.

biuro detektywistyczne stella nostra

Ale to nie wszystkie nagrody. Po każdym seansie krótkich metraży każdy mógł zagłosować na ulubionego bohatera tychże. Zwyciężył Lokator idealny – przyjacielska mysz prosto z USA, która dba o czystość, porządek i najwyższe standardy higieny, podbiła serca widzów.

lokator idealny