fbpx
Powrót do listy aktualności

Zaczynamy święto filmu dla dzieci!

Już od rana, już nareszcie rusza 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci! Od 17 do 25 września, od rana do wieczora, od Katowic po Gdańsk, seanse, warsztaty, spotkania, koncerty, pokazy i (uwaga!) piknik, a to wszystko pod hasłem „małe i duże filmowe podróże”.

 KD2016-CIVER-PHOTO-FB-4

KTO ZNAJDZIE KWIAT PAPROCI?

Jak co roku najlepsze produkcje dla dzieci z całego świata staną w szranki o nagrodę Kwiatu Paproci. Najlepszy film z konkursowej ósemki wybierze profesjonalne jury (jedno dziennikarzy, jedno twórców). Kto wygra? Szwedzki przebój prosto z Berlinale – „Sonia”, a może koreańska adaptacja amerykańskiego bestsellera – „Jak ukraść psa?”. Nagrodę przyznają też widzowie. Czy starszy czy młodszy, każdy będzie mógł zagłosować na swojego ulubionego bohatera konkursowych filmów.

KTO LECI NA KSIĘŻYC?

Obowiązkowym elementem programu Kina Dzieci jest sekcja narodowa – była już Norwegia, były już Niemcy, czas na Francję. Klasykę francuskiej animacji, od „Podróży na Księżyc” po „Dżina z puszki”, będzie można obejrzeć z muzyką na żywo. Nie zabraknie też krótkich metraży ze słynnego studia Folimage, wśród nich „Bardzo małego lisa” i „Śniegu”.

KTO JEST SĄSIADEM TOTORO?

Hasło „małe i duże filmowe podróże” zobowiązuje, dlatego trzecie Kino Dzieci nie poprzestaje na wyprawie do Francji i zabiera Was w podróż przez krainę animacji ze słynnego japońskiego studia Ghibli. Zwiedzimy ją wzdłuż i wszerz – od bliskiego sąsiedztwa niejakiego Totoro, przez potężny ocean zamieszkany przez „Ponyo”, po krainę bogów.

KTO PRZEGAPIŁ ZESZŁY ROK?

Kto przegapił zeszłoroczne projekcje, albo tak się rozmiłował w zeszłorocznych filmach, że musi zobaczyć je jeszcze raz, albo po prostu ma ochotę je obejrzeć, niech koniecznie przyjdzie na seanse z cyklu „Panorama Kina Dzieci”. Pokażemy to, co najlepsze z poprzedniej edycji – i długie i krótkie metraże. Doskonała okazja do ponownego spotkania z kurczakami Boogalo i Grahamem czy przypomnienia sobie jak przebiegała „Wojna na deski”.

KTO CHCE SIĘ DOBRZE BAWIĆ?

Ten niech natychmiast biegnie do kina!