fbpx
Powrót do listy aktualności

VILLADS – hit nagrodzony na Kinie Dzieci trafia do kin!

Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole?

Film obsypany nagrodami jury i publiczności Kina Dzieci trafia do dystrybucji kinowej – LISTA KIN

Villads_poster-A4„Villads” w reżyserii Frederika Meldala Nørgaarda otrzymał aż trzy nagrody na zakończonym przed kilkoma dniami 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, w tym najcenniejszą z nich – Nagrodę Publiczności, przyznawaną w ogólnopolskim głosowaniu przez widzów festiwalu z 21 kin w Polsce. Główną nagrodą Kwiatu Paproci nagrodziło go również jury twórców (Marta Karwowska, Jerzy Rogiewicz, Robert Jarosz). Twórcy w swoim werdykcie podkreślili, że „Villads” jest uczciwą historią o życiu sześciolatka – dokładnie takim jakie ono jest. (…) bezpretensjonalnie, prosto, szczerze, ale równocześnie z fantazją i dowcipem opowiada o relacjach między dziećmi a dorosłymi. Wyróżnienie filmowi przyznali również dziennikarze (Małgorzata Jakubowska, Dorota Chrobak, Agnieszka Szydłowska) za zaproszenie do świata chłopięcej (męskiej) wrażliwości, oswajanie pierwszych dni szkoły i wspólne skakanie po seansie.

Nadszedł czas, by widzowie kin studyjnych mieli okazję poznać Villadsa!

Opis filmu
Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli.

„Villads” („Villads fra Valby”), Dania, 2015, 76 min, lektor polski, kategoria wiekowa: 6+
REŻYSERIA Frederik Meldal Nørgaard SCENARIUSZ Frederik Meldal Nørgaard, Kristian Ibler OBSADA Luca Reichardt Ben Coker, Iben Dorner, Frederik Meldal Nørgaard PRODUCENT Regner Grasten PRODUKCJA Regner Grasten Film DYSTRYBUCJA W POLSCE Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

PATRONI MEDIALNI

 cjg  czasdzieci  ladnebebe  miastodzieci dziecko

 

PLAKAT | ULOTKA | PRESSBOOK