fbpx

twórcy filmu Toru-Superlis

Grzegorz Wacławek

Producent, reżyser i scenarzysta filmów animowanych. Założyciel i prezes studia Animoon oraz twórca technologii SMODO.  Ukończył animację w łódzkiej PWSFTviT oraz grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował filmem „Poza starością” w 2010 roku. Filmy i seriale, które produkuje w Animoon, przyniosły mu ponad 70 nagród i nominacji, w tym nominację do prestiżowej Annie Awards za wielokrotnie nagradzany film „Acid Rain” Tomka Popakula. Grzegorz był wielokrotnym jurorem miedzynarodowych festiwali oraz jest aktywnym członkiem Polskiej Gildii Producentów, Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji i Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Obecnie pracuje nad swoim pełnometrażowym debiutem reżyserskim – „Omul na granicy światów”. 

Jacek Rembiś

Scenarzysta specjalizujący się w pisaniu na potrzeby animacji. Napisał, współtworzył lub stworzył od podstaw różnorodne seriale animowane dla dzieci, w tym: „Przytul mnie” (dostępny na Netflix), „Toru Superlis” czy jego autorski projekt – „Bella w brzuszku” (serial w produkcji). Był członkiem zespołu scenarzystów odpowiedzialnych za „Frostpunk” – grę komputerową nominowaną do nagrody BAFTA w kategorii Best Narrative. Obecnie pracuje nad komiksową adaptacją opowiadań Andrzeja Sapkowskiego pochodzących z tomu „Ostatnie życzenie”.

 

Piotr Szczepanowicz

Reżyser, scenarzysta oraz producent filmów animowanych. Ukończył animację na łódzkiej PWSFTviT. Jest producentem wielu filmów krótkometrażowych nagradzanych na całym świecie m.in. „Ziegenort”, „Acid Rain”, tryptyk z cyklu „Figury niemożliwe i inne historie”. Koprodukuje filmy pełnometrażowe m.in. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czy „Nawet Myszy idą do nieba”. Reżyseruje i współtworzy seriale animowane w tym „Toru Superlis” oraz „Odo”. Wraz z Grzegorzem Wacławkiem został laureatem nagrody dla najlepszego producenta filmów krótkometrażowych przyznawanej podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W latach 2014-2016 był ekspertem PISF.