fbpx
Powrót do listy aktualności

Magiczne wyjście do kina z “Sonią” – warsztaty dla dzieci w kilkunastu kinach w Polsce!

Sprawmy, by rodzinne wyjście do kina zamieniło się w magiczną przygodę! W związku z premierą „Sonii” w kilkunastu kinach w całej Polsce przed i po seansach odbędą się bezpłatne warsztaty dla najmłodszych. Zachęcamy do udziału – na małych uczestników czekają wyjątkowe atrakcje i upominki.

Clipboard01

Białystok, Kino Forum, 25.03, 13:00
Kino Forum organizuje Rodzinny Pokaz Specjalny „Sonii”. Po projekcji odbędą się rodzinne warsztaty poświęcone tematyce filmu. Więcej na stronie kina.

Katowice, Kino Kosmos, 26.03, 16:00
W niedzielne popołudnie Kino Kosmos w Katowicach zaprasza na odsłonę cyklu RODZINA DO KINA. Godzinę przed seansem „Sonii” (od godz. 15:00) grupa specjalistów od organizowania czasu dzieciom – „Pierwsze piętro” – będzie zapraszać najmłodszych do zabaw. Szczegóły tutaj.

Kraków, Kino Agrafka, 26.03, 11:00
Kino Agrafka wyświetli „Sonię” w ramach cyklu „Czytamy i Oglądamy w Agrafce”, polegającego na głośnym czytaniu przez animatora fragmentu interesującej książki i projekcji filmu. Po projekcji organizatorzy zapraszają dzieci na warsztaty, na których za pomocą barw i kształtów będą mogły wyrazić zapamiętane z książki i filmu wrażenia. Więcej tutaj.

Kraków, Kinokawiarnia KIKA, 26.03, 12:00
Kinokawiarnia KIKA wyświetli „Sonię” w ramach cyklu „mała KIKA”. Po projekcji warsztaty rozwijające wyobraźnię poprowadzi profesjonalna animatorka. Więcej na stronie kina.

Lublin, Centrum Kultury w Lublinie, 26.03, 17:30
Po seansie „Sonii” (16:00) CK w Lublinie zaprasza na warsztaty przyrodnicze dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat „Tropami borsuka i jego rodziny”. W filmie „Sonia” para wyjątkowych borsuków sprawia, że dla tytułowej bohaterki noc u koleżanki staje się pełna niesamowitych przygód. A czy w rzeczywistości możemy zaprzyjaźnić się z borsukiem? Czy tchórz jest tchórzliwy, a borsuk to „zgryźliwy samotnik”? W drugiej części warsztatu edukatorzy razem z dziećmi wykonają techniką decoupage piękne zakładki do książek, ozdobione motywami zwierząt łasicowatych. Szczegóły wydarzenia tutaj.

Nowy Sącz, Kino Sokół, 25 i 26.03
25 i 26 marca przed seansami „Sonii” Kino Sokół zaprasza najmłodszych widzów na tematyczne animacje i losowanie filmowych upominków.  W holu kina czekać będą animatorzy, którzy poprowadzą: malowanie twarzy w motywy filmowe, pokaz baniek mydlanych. W prezencie dla dzieci: balonowe zwierzątka. Więcej informacji KLIK.

Opole, Kino Meduza
Kino Meduza w Opolu zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym związanym tematycznie z “Sonią” pt. “Noc u przyjaciela”. Szczegóły konkursu na stronie kina.

Poznań, Kino Muza, 25-26.03, 13:15, 12:00
25 i 26 marca Wydawnictwo Zakamarki i Kino Muza zapraszają na warsztaty „Bezpieczna kołderka” których ideą jest oswajanie dziecięcych lęków wraz z bohaterką filmu „Sonia”. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 lat i starszych. Obowiązują zapisy w kasie kina Muza – liczba miejsc ograniczona. Wstęp na zajęcia możliwy jest z ważnym biletem z premierowego pierwszego weekendu. Warsztat rozpocznie się po seansie filmu „Sonia”, który zaplanowany jest w sobotę o godz. 13:15 i niedzielę o godz. 12.00. Więcej informacji na stronie kina.

Rydułtowy, Rydułtowskie Centrum Kultury, 27.03, 16:00
Wszystkim projekcjom “Sonii” towarzyszyć będą miłe niespodzianki przygotowane dla widzów. 27 marca po seansie odbędą się bezpłatne warsztaty i pokaz animacji dla dzieci. Link do wydarzenia na facebooku kina tutaj.

Słupsk, Kino Rejs, od 24.03
Premierowym pokazom w Kinie Rejs w Słupsku będą towarzyszyć weekendowe warsztaty po seansach.

Warszawa, Kino Muranów, 25.03 i 26.03, 11:00  
W sobotę 25 marca o 11:00 odbędzie się specjalny pokaz „Sonii” w Kinie Muranów. Mali widzowie będą mogli wygrać wyjątkowe upominki związane z filmem, a każdy maluch otrzyma zawieszkę na drzwi do własnoręcznego wycięcia i wyklejenia ulubionymi bohaterami z filmu! Po seansie (12.30 – 13.20) polecamy warsztaty aktorskie z Teatrem Guliwer przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ. Po seansie odbędą się również otwarte dla wszystkich chętnych warsztaty plastyczne w holu kina. Od 10:30 do 13:00 na widzów będzie czekało także stoisko Wydawnictwa Zakamarki, wydawcy m.in. książki „Sonia śpi gdzie indziej” oraz wielu innych tytułów szwedzkiej autorki książek dla dzieci Pii Lindenbaum.

W niedzielę 26 marca o 11:00 odbędzie się seans „Sonii” z kilkuminutową, skierowaną do dzieci pogadanką prelegenta. Na małych widzów również będą czekać upominki i zawieszki z bohaterami „Sonii”, a po seansie warsztaty plastyczne w holu kina.

Szczegółowe informacje na stronie Kina Muranów.

Warszawa, Kinoteka, 24.03, 17:15; 26.03, 28.03, 30.30
Przed każdym seansem „Sonii” Kinoteka zaprasza na specjalne spotkanie z książką, które poprowadzi Asia Kasztelaniec – edukatorka i animatorka zabaw z dziećmi. Podczas spotkania oprócz Soni mali widzowie poznają jeszcze jedną bohaterkę książek Pii Lindenbaum – zbuntowaną Doris („Doris ma dość”), o której przygodach przeczyta animatorka. Więcej informacji na stronie Kinoteki.