fbpx
Powrót do listy aktualności

Kalendarz premier filmów dla młodego widza – wiosna/lato 2018

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w okresie od marca do lipca 2018 wprowadzi do dystrybucji 5 tytułów z 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Poniżej prezentujemy pełną listę tytułów wraz z opisami.

Auf Augenhöhe

Na linii wzroku; reżyseria Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner

Auf Augenhohe

Niemcy, 2015, 98’; kategoria wiekowa 9+

premiera: 16 marca 2018

Michi ma 11 lat i mieszka w domu dziecka, gdzie na co dzień zmaga się z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia natrafia na list matki, którego adresatem jest jego ojciec. Listu nigdy nie wysłała, więc Michi postanawia odnaleźć nieznanego mu tatę. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł się spodziewać – jest osobą niskiego wzrostu. Michi początkowo wstydzi się wyglądu ojca i nie chce go znać. Kolejne złośliwości kolegów sprawiają, że ucieka z sierocińca i trafia do mieszkania ojca.

Wkrótce obaj odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali, i mimo trudów mogą być prawdziwą rodziną.

Basia

Basia – zestaw krótkich filmów; reżyseria Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego)

Basia i biwak;  Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w ZOO, Basia i nowy braciszek (premiera)

Polska, 2016-2018, 50′; kategoria wiekowa 4+

premiera: 14 kwietnia 2018

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Grupa Smacznego zrealizowała do tej pory 4 odcinki o przygodach Basi. Serial okazał się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci. W kwietniu „Basię” po raz pierwszy będzie można obejrzeć na ekranach kin w całej Polsce – wraz z premierowym, piątym odcinkiem „Basia i nowy braciszek”.

Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

Superagentka_3

Superagentka; reżyseria: Karla von Bengtson

Nabospionen

Dania, 2017, 77; kategoria wiekowa 6+

premiera: 11 maja 2018

Spódnica, marynarka, krawat, kapelusz z szerokim rondem – od razu widać, że Agathe-Christine jest detektywem. Gdy przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie: ma siedem dni na odkrycie, kto dokonuje drobnych kradzieży. Od razu ma podejrzanego! Jest pewna, że to Vincent – wiecznie naburmuszony i tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa. Ale czasem pozory mylą, a pierwszy trop nie musi być tym właściwym. Czy detektywistyczna zagadka może być okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela?

Przygoda_Nelly_2

Przygoda Nelly; reżyseria Dominik Wessely

Nellys Abenteuer

Niemcy, 2016, 97’; kategoria wiekowa 9+

premiera: 1 czerwca 2018

Informacja o przeprowadzce zaskakuje Nelly u progu wakacji. Potem jest tylko gorzej!

Wszyscy wybierają się na wspaniałe wakacje, a tylko Nelly musi jechać z rodzicami do Rumunii. Od początku jest okropnie – nie zdołali nawet dolecieć do Sibiu, bo zepsuł się samolot. Do tego okazuje się, że to nie jest zwykły rodzinny wyjazd. Ojciec nadal jest w pracy. On i te jego elektrownie wiatrowe. Czy może być gorzej? Może – dziewczyna zostaje porwana. A to dopiero początek jej przygody!

Blanka_1

Blanka; reżyseria: Kohki Hasei

Blanka

Filipiny/Japonia/Włochy, 2015, 75’; kategoria wiekowa 9+

premiera: 6 lipca 2018

Blanka, 12-letnia mieszkanka Manili, marzy o jednym – żeby mieć mamę. Wydaje jej się, że szczęście, przyjaźń, a nawet rodzinę można kupić za pieniądze. Nie zauważa jednak, że najbliżsi są tuż obok. W rzeczywistości, w której żyje Blanka, wszystko ma wymierną wartość – wolność, przyjaźń, szczęście. Dlatego osierocona dziewczynka skrzętnie zbiera każdy znaleziony i skradziony grosz, by spełnić swoje marzenie: kupić mamę i mieć rodzinę, której nigdy nie miała. Na swojej drodze spotyka niewidomego ulicznego muzyka Petera, a także chłopca na hulajnodze o imieniu Sebastian. Czy razem uda im się stworzyć bezpieczną przystań, którą można nazwać domem? Zdobywca Kwiatu Paproci (jury dziennikarzy) podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.