fbpx
Powrót do listy aktualności

Operacja Mumia w kinach od 13 sierpnia

Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać tajemnicę klątwy faraona przed otwarciem nowej wystawy w muzeum? Najwyższej próby kino familijne z „dreszczykiem emocji” i adaptacja popularnej na całym świecie norweskiej serii książek w kinach od 13 sierpnia.

Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami niezwykłych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?

Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii „Operacja…” na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jørna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa. Ta niezwykle popularna seria opowiada o działaniach dwójki młodych detektywów, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne numer 2 w nadmorskim miasteczku w Norwegii. Ten duet zawsze jest na posterunku, żeby razem ze swoim psem rozwiązywać zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

W Polsce książki z serii „Operacje…” znamy dzięki wydawnictwu Media Rodzina. Dostępna seria aktualnie liczy dwadzieścia części.

Film do zobaczenia premierowo w sieci kin Helios oraz w kinach studyjnych w całej Polsce.

Informacje o filmie:

Operacja Mumia

tyt. oryg: Operasjon Mumie

reżyseria: Grethe Boe-Waal

kategoria wiekowa: 6+

kraj i rok produkcji: Norwegia 2019

czas trwania: 74 min

wersja językowa: dubbing

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/HK7kfP0dbS9zM8R