fbpx
Powrót do listy aktualności

17 marca – specjalny seans „Na linii wzroku” i spotkanie z autorem bloga i książki „Tata w budowie”

17 marca (sobota) o 12:15 w Kinie Muranów zapraszamy najmłodszych i ich opiekunów na premierowy pokaz filmu „Na linii wzroku”. Po filmie rozmowa o wyzwaniach rodzicielstwa i ojcostwa z blogerem Tomaszem Bułhakiem (Tata w budowie), którą poprowadzi dziennikarz filmowy Piotr Guszkowski (Co Jest Grane 24).

tata_w_budowie
Półgodzinne spotkanie po filmie odbędzie się wokół wyzwań ojcostwa, budowania przyjacielskiej relacji z dzieckiem, a także oczekiwań dziecka wobec rodzica, tematów i wątków także obecnych w filmie „Na linii wzroku”.

O „Na linii wzroku” (ZWIASTUN):

Michi ma 11 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list. Odnaleziony ojciec okaże się zupełnie inny niż wyobrażał go sobie chłopiec. Tak zaczyna się familijna przygoda.

Michi mieszka w domu dziecka, gdzie na co dzień zmaga się z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia natrafia na list mamy, którego adresatem jest jego ojciec. Listu nigdy nie wysłała, więc Michi postanawia sam odnaleźć tatę. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł się spodziewać – jest osobą niskiego wzrostu. Michi początkowo wstydzi się wyglądu ojca i nie chce go znać. Kolejne złośliwości kolegów sprawiają, że ucieka z sierocińca i trafia do mieszkania ojca.

Wkrótce obaj odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali, i mimo trudów mogą być prawdziwą rodziną.

O gościach:

Tomasz Bułhak – autor popularnego bloga rodzicielskiego tatawbudowie.pl, autor książki „Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować (ze szczęścia)”, Wydawnictwo Albatros, 2016, zilustrowanej przez autorkę znanych i lubianych „Psich sucharków” Marię Apoleikę. Prywatnie ojciec Zu (4 lata), Basi (2 lata) i od stycznia Heleny.

Piotr Guszkowski – dziennikarz „Co Jest Grane 24″, kulturalnego magazynu „Gazety Wyborczej”. Współpracuje m.in. z magazynem „Esquire”, „Gazetą Telewizyjną” i Onetem. Publikował na łamach „Aktivista”, Gazety.pl, Filmwebu. O filmach opowiada także jako gość audycji „Życie jak Marzenie” w Radiu Zet. Ojciec z 4 i pół rocznym stażem, chętnie pisze o filmie dla dzieci.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

BILETY