Zaprojektuj pokój na miarę filmowego bohatera i weź udział w konkursie Kino Dzieci i VOX [NAGRODZONE PRACE NA DOLE STRONY]
Meble, elementy dekoracyjne i gadżety odzwierciedlają pasję, marzenia i nawyki filmowych ulubieńców – np. Basi, Soni, Villadsa czy Jill i Joy. Przyglądając się miejscom, w których żyją filmowi bohaterowie można łatwo odkryć powiązania między ich charakterami, a przedmiotami, którymi się otaczają. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym dzieci zaprojektują pokój dla ulubionego (dowolnie wybranego) filmowego bohatera. To okazja do tego, by młodsi i trochę starsi łącząc siły, fantazję i doświadczenie spędzili wspólnie czas.
Festiwal Filmowy Kino Dzieci i VOX czekają na pomysły na niezwykłe, unikalne wnętrze, w którym ulubiony bohater filmowy będzie odpoczywał, rozwijał się, bawił, uczył i spędzał czas z przyjaciółmi.
Jak wziąć udział w konkursie?
Czas połączyć pracę reżysera, scenografa, projektanta wnętrz i mebli! Co musi zrobić uczestnik konkursu? Najpierw należy wykonać w dowolnej technice makietę pokoju z rozmaitych materiałów plastycznych – wycinanek, pudełek, kartonu, tektury, czy pociętego styropianu – można wykorzystać wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Przed zabraniem się do pracy, warto pomyśleć o tym kim jest bohater dla którego tworzymy pokój – jak ma na imię, jaki ma charakter i hobby. Im ciekawiej, tym lepiej, liczy się kreatywność i wyobraźnia! Fotel w kształcie statku kosmicznego? Łóżko ze zjeżdżalnią? Czemu nie! Krótki opis bohatera wraz z fotografią wykonanej przez uczestnika (lub całą rodzinę!) pracy prześlij do nas na adres mailowy voxkonkurs@nowehoryzonty.pl. Na zdjęcia prac czekamy od 14 września do 14 października 2018 roku.
Nagrody
Najciekawsza praca zostanie nagrodzona voucherem o wartości 5000 zł na zakup dowolnych mebli i artykułów dekoracyjnych marki VOX. Z kolei autorzy 5 wyróżnionych projektów otrzymają vouchery o wartości 500 zł na produkty VOX. Dodatkowymi nagrodami będą DVD i upominki od Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
NAGRODZONE PRACE
NAGRODA GŁÓWNA
Pokój Pszczółki Mai. Autorzy pracy: Matylda i Tymoteusz Otolscy z rodziną.
Maja lubi spotykać się z przyjaciółmi przy okrągłym, nektarowym stole, na kwiatowych fotelach. Chętnie poznaje świat, więc ma łóżko do podróżowania które, jest połączeniem łodzi, samolotu, samochodu oraz roweru, bo pszczółka dba o zdrowie. Nasza bohaterka lubi porządek stąd jeżowe wieszaki na ubrania i duża szafa, do której można wejść z czterech stron. Maja jest punktualna, bo ma duży zegar w kształcie sowy. Po co tyle okien? – zapyta ktoś, aby w pokoju było dużo światła, aby można było szybko wlecieć i wylecieć…. Pokój zdobią czarno-białe ornamenty, bo Maja, tak jak każda kobieta lubi ozdoby i dodatki. Na koniec dnia można się pobujać na hamaku z liści albo poskakać na kwiatowych trampolinach.
WYRÓŻNIENIA
- A
- B
- C
- D
- E
A) Pokój Pocahontas. Autorki pracy: Marta i Katarzyna Kołodziej
Pocahontas to północnoamerykańska Indianka. Jej prawdziwe imię to Matoaka czyli “Białe Piórko”.
Chciałam aby pokój był jak białe piórko: indiański, dziewczęcy, naturalny i ekologiczny. Wykorzystałam do tego kartony, patyki, patyczki do lodów, kordonek i zdolność mamy do robienia na szydełku. Myślę, że Pocahontas czułaby się dobrze w tym pokoju.
B) Pokój Tarzana. Autorzy pracy: Agnieszka Drozdowska z rodziną
Naszym bohaterem jest postać, która cechuje się dużą bliskością z naturą i zwierzętami, a jest nim Tarzan! Bardzo lubi się wspinać, bujać, a duże wysokości to dla niego pestka. Czas, w którym dorastał, był czasem mieszkania w dżungli z małpami i innymi gatunkami, które taktował jak rodzinę, a zatem bardzo szanował.
C) Pokój Basi. Autorzy pracy: Ola i Adam Choma z rodzicami
Basia zainspirowana ostatnimi rodzinnymi wakacjami gdzie po raz pierwszy zobaczyła polskie góry, zamarzyła aby jej pokój choć trochę przypominał o tamtych przeżyciach. Basia aktualnie marzy o prawdziwej wyprawie w Himalaje w którą udała by się dwupłatowym samolotem razem ze swoim Miśkiem Zdziśkiem. Basia jak już coś sobie postanowi to będzie dążyć do celu, wypatrując przez swój teleskop dzień w którym wyruszy w podróż życia. Już nawet namówiła rodziców aby zapisali ją na zajęcia na ściance wspinaczkowej.
D) Pokój Mai z Biura Detektywistycznego. Autorka pracy: Ewa Kromuszczyńska wraz z rodziną
Po seansie najnowszego filmu o przygodach Lassego i Mai z Biura Detektywistycznego Lassego i Mai ośmioletnia Ewa narysowała projekt pokoju z antresolą dla dwójki bohaterów. Nie poprzestała na tym – pokój stał się ciężarówką, a na kierowcę został mianowany komisarz policji. Dzięki temu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stało się mobilne! W pokoju na dole znajduje się regał z aktami i książkami, lusterko, lornetka, aparat fotograficzny, lupa, dwa krzesła i niepozorna komoda, w której ukryty jest sejf. Na ścianie wisi obraz z łódką – to kadr z filmu. Na piętrze jest sypialnia, do której prowadzi drabinka, a z której można zjechać zjeżdżalnią.
W wyróżnionej pracy szczególne wrażenie wywarł na nas narysowany i rozpisany przez autorkę projekt pokoju.
E) Leśny domek Basi. Autorki pracy: Emilka i Zuzia Augustyn z mamą
Leśny domek Basi, powstał by sprawić dziewczynce niespodziankę. Zuzia i Emilka chciały by miała miejsce tylko dla siebie, taką swoją sekretną kryjówkę. Podczas nieobecności Basi, domek zamieszkuje Panda, która mimo iż jest zrobiona z plasteliny, to świetnie nim zarządza, dba o czystość i o to aby ptaki w budkach zawsze miały świeże ziarno.
Wyróżniona praca składała się nie tylko ze zdjęć i opisu, ale także w ciekawy sposób dokumentowała cały proces i zabawę związaną z tworzeniem makiety.
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
Hotel filmowych bohaterów. Praca zbiorowa dzieci z Niepublicznego Przedszkola DOBRE PRZEDSZKOLE pod kierownictwem wychowawcy, pani Malwiny Kucińskiej.
Postanowiliśmy przyznać pozaregulaminową nagrodę-niespodziankę grupie zerówkowej z Niepublicznego Przedszkola DOBRE PRZEDSZKOLE. Zgłoszenie konkursowe zrobiło na nas ogromne wrażenie – piękne zdjęcia prac, migawki z ich powstawania, każdy pokój z własnym bohaterem (w hotelu znalazły się m.in. pokoje dla Batmana, Roszponki, Królewny Śnieżki, Kubusia Puchatka, Pippi). Dziękujemy za zaangażowanie wychowawców i dzieci.