fbpx
Powrót do listy aktualności

KINO DZIECI.PRO

kino-dzieci-pro-logo

kino dzieci.pro to program, którego celem jest wspieranie produkcji filmowej dla młodej widowni w wieku 4-12 lat. Wzorcem są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie rocznie powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci. Do programu Kino Dzieci.Pro zaproszone zostaną zespoły składające się ze scenarzysty i producenta wraz ze wstępnym pomysłem na film, który będą rozwijać na warsztatach poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza (obejmującej około 90 stron). Równolegle do pracy nad scenariuszem, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line.

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (współpracująca m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. Mulan czy Pocahontas) i Ronald Kruschak (producent wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

W trakcie warsztatów wykłady oraz „case studies” poprowadzi również wielu gości (pisarzy, reżyserów, producentów, ekspertów marketingu filmowego, profesjonalistów z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej i agentów sprzedaży).

Wszystkie informacje na stronie projektu: www.kdpro.pl