fbpx
Powrót do listy aktualności

EFA YOUNG AUDIENCE AWARD | 6 maja 2018

Już po raz szósty młodzi jurorzy z Polski zagłosują na swój ulubiony film i wręczą Nagrodę Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej – EFA Young Audience Award!

EFA Young Audience Award to międzynarodowe wydarzenie filmowo-kulturalne skierowane do młodego widza w wieku 12-14 lat z całej Europy. W tym roku odbędzie się równolegle w 46 miastach z 37 europejskich państw. Polskę już po raz szósty reprezentować będzie Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu i po raz drugi Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi oraz kino Muranów w Warszawie. Młodzi jurorzy obejrzą i ocenią trzy konkursowe filmy (więcej informacji o nominowanych filmach poniżej), wybrane przez komisję ekspertów Europejskiej Akademii Filmowej. Wieczorem tego samego dnia uczestnicy wezmą udział w transmisji z ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy), przekazując swój werdykt za pośrednictwem wideokonferencji. Ceremonia transmitowana będzie przez oficjalną stronę wydarzenia https://yaa-efa.eu, gdzie znajduje się więcej informacji na temat nominowanych filmów i uczestniczących miast.

Nowością w tym roku jest obecność EFA YAA na wielu ogólnodostępnych dla widzów platformach, gdzie można zobaczyć nominowane filmy: EFA Productions, wewnętrzna firma produkcyjna Europejskiej Akademii Filmowej udostępni na terenie całej Europy filmy EFA Young Audience Award na platformach T-VoD , takich jak iTunes, Google Play, Microsoft i Pantaflix, regionalnej platformie Balkan Cinesquare, a także platformach lokalnych takich jak Filmin lub Univerciné!

EFA Productions połączyło siły z inicjatywą Under The Milky Way przy wsparciu programu Creative Europe – Media Programme of the European Union, aby nominowane filmy były dostępne dla młodych widzów przez cały rok. Widzowie, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu EFA Young Audience Award, będą mogli teraz zobaczyć nominowane filmy online. VoD to świetny sposób na dotarcie do tej grupy wiekowej w celu promowania nagrody EFA Young Audience Award i nominowanych do niej filmów.

W związku z otwarciem inicjatywy VoD filmy z trzech ostatnich edycji oraz trzy filmy nominowane w 2018 roku będą dostępne online w dniu 7 maja, dzień po tegorocznej edycji EFA Young Audience Award. Filmy nominowane we wcześniejszych edycjach pojawią się w przyszłym roku.

Więcej informacji na stronach:
Europejskiej Akademii Filmowej – https://yaa-efa.eu
Kina Nowe Horyzonty – www.kinonh.pl
Udział w wydarzeniu tylko za potwierdzonym zgłoszeniem. Warunkiem udziału w roli Jury jest ukończone 12-14 lat.
Formularz online dostępny jest od 10 kwietnia tutaj.  Ilość miejsc jest ograniczona.

 

EFA Young Audience Award 2018 – filmy konkursowe

GIRL IN FLIGHT
reżyseria: Sandra Vannucchi
prod. Włochy/ Szwajcaria (fabularny)

GIRL_IN_FLIGHT_Sandra Vannucchi

„Girl in Flight” to historia Silvii, 11-latki z Toskanii, której rodzina żyje w cieniu depresji jej matki. Chcąc na chwilę zapomnieć o trudnościach, Silvia nalega na wspólny wypad do Rzymu. Jednak gdy jej ojciec po raz kolejny wycofuje się z danej obietnicy, dziewczynka postanawia sama spełnić swoje marzenie i w pojedynkę opuszcza dom na obrzeżach Florencji. Odważna i otwarta Silvia zaprzyjaźnia się z 13-letnią Romką, Eminą, która zabiera ją do swojego obozowiska. Tak rodzi się skomplikowana, lecz szczera przyjaźń. Nakręcona w prawdziwym romskim obozie z udziałem zamieszkujących go naturszczyków „Girl in Flight” to czuła, przerażająca i ekscytująca emocjonalna podróż oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia debiutującej reżyserki, Sandry Vanucchi.

 
HOBBYHORSE REVOLUTION
reżyseria: Selma Vilhunen
prod. Finlandia (dokumentalny)

Hobbyhorse_Revolution_1Nigdy nie rezygnuj z robienia tego, co kochasz. Zabawny i wzruszający film o bólach dorastania i nastolatkach, które uczą się mówić własnym głosem i odkrywają swoje talenty, poświęcając się hobby, jakim są koniki na patyku.

 

 

 

 

 

WALLAY
reżyseria: Berni Goldblat
prod. Francja/Burkina Faso/Katar (fabularny)
WALLAY_Berni GoldblatAdy, 13-letni chłopak, przestaje słuchać ojca, który samotnie go wychowuje. Ten, w poczuciu bezradności, postanawia wysłać go na lato do swojego starszego brata Amadou. Stryj Amadou wraz z rodziną mieszkają po drugiej stronie Morza Śródziemnego… w Burkina Faso! W tym kraju chłopcy w jego wieku muszą przejść inicjację, by stać się mężczyznami, jednak Ady, który uważa, że przyjechał tylko na wakacje, postrzega sprawy inaczej…