fbpx
Powrót do listy aktualności

„Belle” w kinach od 1 kwietnia! Zobacz plakat nowego, zachwycającego wizualnie anime Mamoru Hosody

Reżyser nominowanego do Oscara „Mirai” w swoim najnowszym anime zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świata i historią niczym z „Pięknej i Bestii”. Zapraszamy na olśniewający film o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i mocy, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

„Belle” swoją światową premierę miała na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Cannes. Seans z udziałem reżysera zakończył się rekordową, 14-minutową owacją na stojąco. W Polsce anime przedpremierowo obejrzeli widzowie i widzki 8. MFF Kino Dzieci.

Uwzględniając duże zainteresowanie tytułem zarówno wśród młodych, jak i dorosłych widzów, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zdecydowało o wprowadzeniu do kin filmu w dwóch wersjach – z dubbingiem oraz z polskimi napisami. Obsadę polskiej wersji dubbingowej ogłosimy wkrótce!

Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia. Jednak już w marcu zaprosimy do wybranych kin na przedpremierowe pokazy. 

„Belle” powstała w legendarnym Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz irlandzkim Cartoon Saloon. Za wygląd postaci odpowiada Jin Kim, jeden z najwybitniejszych artystów w swoim fachu („Kraina Lodu”). Design budynków w wirtualnym filmowym świecie przygotował brytyjski architekt Eric Wong. Autorem niezwykłej muzyki jest Ludvig Forssell, kompozytor znany ze współpracy z twórcą gier wideo Hideo Kojimą („Metal Gear Solid V”).

Premiera filmu 1 kwietnia.

„Belle”

Tytuł oryginału: 竜とそばかすの姫

Reżyseria: Mamoru Hosoda

Kraj i rok produkcji: Japonia 2021

Czas trwania: 121 min

Wersja językowa: dubbing i napisy

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/7BxkF5dQf7ZYWXn

Więcej na stronie filmu: www.bellefilm.pl