fbpx
Powrót do listy aktualności

Anna Dziewit-Meller poleca Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline i tego się trzymajmy! Tak filmy Kina Dzieci dostępne na platformach vod rekomenduje Anna Dziewit-Meller – pisarka, felietonistka, autorka popularnego wśród fanów książek kanału na YouTube “BUK BUK”, jaką filmową adaptację książki poleca najmłodszym widzom w szczególności? Zobaczcie sami!

Kino Dzieci to filmy, które niosą ważne przesłanie, filmy które mają swój określony moralny wektor, filmy piękne i doskonale zrealizowane artystycznie – podkreśla pisarka. Annę Dziewit-Meller widzowie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci znają chociażby z cykli czytania na żywo książek dla dzieci przed seansami.

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline te zebrana w jednym miejscu na stronie www.kinodziecipl/filmy-kino-dzieci-on-line selekcja ponad 20 tytułów dla młodych widzów dopasowanych do wieku odbiorców, specjalnie przygotowane wideo tutoriale z zabawami plastycznymi oraz materiały do rozmowy z dziećmi na temat zagadnień poruszanych w filmie.

Filmy rekomendowane przez Kino Dzieci wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Te elementy są dla nas składowymi dobrego kina, które charakteryzuje mądrość przekazu i bezpieczeństwo pod względem treści oraz formy wizualnej wyrażające się m.in. poprzez brak agresywnego montażu. Proponowane tytuły zdobyły uznanie widzów międzynarodowych festiwali filmowych i były wielokrotnie  nagradzane przez młodą widownię. Dzięki platformom vod filmy dostępne są teraz legalnie i za niewielką opłatą również w domu.  Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, dostępne filmy idealnie nadają się nie tylko do wspólnego oglądania z dziećmi w domu, ale i do wspólnej zabawy.

Dzięki przygotowanym bezpłatnym materiałom dla dzieci 4 i 6 lat zainspirujemy Was do wspólnego spędzenia czasu i kreatywnej zabawy z dziećmi w oparciu o obejrzany film. Fanów warsztatów plastycznych z pewnością ucieszy obszerna lista wideo tutoriali tematycznie dobranych do konkretnych tytułów. Ich autorką jest Michalina “Miśka” Drygasiewicz – animatorka, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej,

Dorosłym polecamy cykl “Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów materiały, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i wyszczególniają kwestie, które można rozwinąć w rozmowie po seansie. Analizy to, obok scenariuszy lekcji, stały element naszej wieloletniej pracy w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół.

Mając na uwadze, że rodzice i opiekunowie nie uczestniczą w spotkaniach edukacji filmowej z dziećmi, opracowaliśmy analizy pozwalające nawiązać rozmowę po obejrzanym przez nie filmie. Taka sytuacja może mieć miejsce i teraz. Seans filmowy to jedna z możliwości na to, by wypełnić dzieciom czas spędzany w domu. Idealną sytuacją jest wspólne rodzinne oglądanie, jeśli jednak nie jest to teraz możliwe, analizy pomogą w rozmowie o wrażeniach dzieci po seansie, ich emocjach, odczuciach, osądach.

 

Lista wszystkich filmów Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline wraz z zwiastunami, plakatami i opisami dostępna jest na stronie: www.kinodziecipl/filmy-kino-dzieci-on-line.