fbpx
Powrót do listy aktualności

9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w kinach od 24.09 do 2.10 i online od 6.10 do 23.10

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów i opiekunek. Tradycją festiwalu staje się także hybrydowa formuła, gwarantująca zarówno szeroki dostęp do bezpiecznych i wartościowych filmów, jak i dająca możliwość niemal miesięcznego udziału w wydarzeniu.

W dniach 24 września 2 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Następnie od 6 do 23 października program dostępny będzie online. 

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku czyli od 2014 roku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi.

W programie znajdzie się 12 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedna dedykowana opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Nowością jest sekcja z norweskimi dokumentami wybranymi specjalnie dla młodych widzek i widzów. Sekcja Droga na północ dokumenty z Norwegii jest finansowana z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem wraz z partnerem tej sekcji, czyli Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie nadamy filmową Pocztówkę z Niderlandów

W ramach Konkursu głównego zobaczymy, a jurorzy ocenią, najciekawsze międzynarodowe produkcje, które nie trafiły jeszcze do krajowej dystrybucji. Niezmiennie, publiczność festiwalowych miast w plebiscycie wskaże najlepszy film festiwalu Kino Dzieci. Składy jurorskie ocenią również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i w Konkursie krótkich dokumentów

Ponadto w programie: spotkania z reżyserkami i reżyserami filmów oraz aktorkami i aktorami dziecięcymi, wstępy do filmów przygotowane przez edukatorów i edukatorki / ekspertów i ekspertki, warsztaty i bogactwo materiałów online. Forma wszystkich aktywności towarzyszących festiwalowi dostosowana będzie do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

Dział Edukacji SNH, który jest organizatorem 9. MFF Kino Dzieci, kinem dla młodych widzów zajmuje się na wielu obszarach. Obok festiwalu rozwija edukację filmową w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dystrybuuje filmy w kinach i na platformie Nowe Horyzonty VOD, prowadzi warsztaty rozwoju scenariuszy filmów i seriali fabularnych, animowanych i dokumentalnych dla młodego widza Kino Dzieci Lab i Kino Dzieci Docs, a także organizuje spotkania ze światową branżą filmową.

Tegorocznemu festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. W wydarzeniu co roku bierze udział ponad 300 przedstawicieli branży filmowej, reprezentujących takie firmy jak Netflix, Canal + czy Nickelodeon. Twórcy mogą tu znaleźć potencjalnych inwestorów, koproducentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży czy nadawców telewizyjnych, którzy pomogą im zrealizować ich pomysł na film lub serial. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2730 września, w Warszawie i online.

Więcej informacji o MFF Kino Dzieci oraz innych aktywnościach Działu Edukacji SNH: www.kinodzieci.pl.