fbpx
Powrót do listy aktualności

8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jesienią do zobaczenia w kinach: 25.09-3.10 i online: 7-24.10

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto dla młodych i najmłodszych widzów. W tym roku ponownie festiwal odbędzie się w formule hybrydowej, nowością jest wydłużenie czasu jego trwania. W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w około 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy ponad 150 tytułów filmów pełnometrażowych i zestawów  krótkich animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów specjalnie wybranych dla widzów od 4 roku życia. Program pogrupowany będzie w 11 sekcji tematycznych. Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem wybierając się do Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). 

W ramach tej sekcji, której partnerami są Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich oraz Biuro Walonii-Brukseli w Polsce, zobaczymy najciekawsze współczesne produkcje z Flandrii i Walonii-Brukseli. Będą to filmy pełnometrażowe i krótkie metraże; wśród nich między innymi obsypane nagrodami na wielu festiwalach filmowych: „Najlepsze przyjaciółki” (tyt. org. Les oiseaux de passage), reż. Olivier Ringer oraz „Binti”, reż. Frederike Migom. 

W Konkursie głównym widzowie zobaczą najciekawsze międzynarodowe tytuły, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Ponadto w programie: spotkania, wykłady, warsztaty oraz inne aktywności towarzyszące festiwalowi, których kształt i forma dostosowane będą do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

Więcej informacji o MFF Kino Dzieci oraz innych aktywnościach Działu Edukacji SNH: www.kinodziecipl.

Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.