fbpx
Powrót do listy aktualności

7 najbliższych premier Kina Dzieci

Kino Dzieci Prezentuje wraca do kin, oczywiście z poszanowaniem wszelkich wymogów, gwarantujących bezpieczne i komfortowe seanse dla młodych widzów i ich opiekunów. Dziś prezentujemy 7 premierowych tytułów, które będą nas cieszyć przez najbliższe tygodnie. Planując repertuar zadbaliśmy zarówno o tropicieli filmowych przygód książkowych bohaterów, poszukiwaczy filmowych perełek z poruszającą fabułą, jak i miłośników kultowych serii dla dzieci. Sprawdźcie wszystkie tytuły Kina Dzieci, które wkrótce zobaczymy na wielkim ekranie!

Klara Muu!
reżyseria: Lise I. Osvoll
kraj i rok produkcji: Norwegia, 2018
kategoria wiekowa: 5+
przewidywana data premiery: 19 czerwca 2020

Historia młodej, uroczej krówki Klary, która pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania. Najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

Niezwykłe lato z Tess
reżyseria: Steven Wouterlood
kraj i rok produkcji: Holandia, 2019
kategoria wiekowa: 9+
przewidywana data premiery: 3 lipca 2020

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze. Film został świetnie przyjęty na festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie, dostał wyróżnienie na Berlinale oraz główną nagrodę od jury twórców oraz wyróżnienie od jury dziennikarzy podczas 6. MFF Kino Dzieci.

Cały świat Romy
reżyseria: Mischa Kamp
kraj i rok produkcji: Holandia, Niemcy, 2019
kategoria wiekowa: 9+
przewidywana data premiery: 17 lipca 2020

Romy – zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka – oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Cały świat Romy to ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka
reżyseria: Ali Samadi Ahadi
kraj i rok produkcji: Niemcy, 2018
kategoria wiekowa: 4+
przewidywana data premiery: 31 lipca 2020

Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa. Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje nieco starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? 

Solan i Ludwik – Misja Księżyc
reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
kraj i rok produkcji: Holandia, Norwegia, 2018
kategoria wiekowa: 6+
przewidywana data premiery: 14 sierpnia 2020

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i wyruszą w kosmiczną podróż? Międzygalaktyczna wyprawa będzie pełna niespodzianek!

Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń
reżyseria: Ali Samadi Ahadi
kraj i rok produkcji: Holandia, Niemiec, 2019
kategoria wiekowa: 4+
przewidywana data premiery: 28 sierpnia 2020

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. 

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
reżyseria: Lorenzo Mattotti
kraj i rok produkcji: Francja/ Włochy 2019
kategoria wiekowa: 6+
przewidywana data premiery: 11 września 2020

Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka na poszukiwania potomka. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. W świecie pełnym magicznych postaci i gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek. Film dostrzeżono m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją premierę, na Annecy i w Sevilli.