fbpx
Powrót do listy aktualności

4. dzień MFF Kino Dzieci | 29.09 (wtorek)

Podczas 7. MFF Kino Dzieci do obejrzenia jest ponad 150 filmów – pełnometrażowych jak i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich i dokumentalnych. Zobaczcie, co gramy dla Was dziś we wtorek, 29 września!

Pełny harmonogram, bilety i karnety w cenie 5️⃣0️⃣ zł na cały festiwal online 👉 https://kinodziecipl/kup-karnet/

Fotis Psycharis uczy w szkole podstawowej w sercu Aten. W filmie jego podopiecznymi są dzieci w wieku 11-12 lat, głównie imigranci lub uchodźcy. Nauczyciel stara się przełamać bariery językowe i kulturowe wykorzystując teatr. Dokument pokazuje zawód nauczyciela wykonywany z sercem, pasją i poszanowaniem indywidualności każdego ucznia.

 

12-letni Raimonds próbuje zatuszować przed mamą złe wiadomości ze szkoły. Wkrótce wplątuje się w trudną sytuację, a jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie. Czy Raimonds wreszcie zdobędzie się na odwagę i wyzna prawdę? Przejmująca opowieść o niełatwej rodzinnej więzi, zaufaniu i wielkiej sile prawdy.

 

Tiril i Oliver to dwójka małych detektywów, którzy właśnie otworzyli swoje biuro. W towarzystwie rezolutnego psa badają zagadkę starego dębu i pojawiającego się przy nim tajemniczego człowieka w czerni.

Sekcja “Między fiordami- filmy z Norwegii” została przygotowana przy wsparciu Funduszy Norweskich i EOG.

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Wydarzenia specjalne online

18:00 | online

Fritzi – przyjaźń bez granic

przed seansem wideo-lekcja historii z Agnieszką Jankowiak-Maik, znaną jako Babka od histy – nauczycielką i aktywistką edukacyjną

godz. 20:00 | online

Dzień dobry, Panie Fotis

webinar: Teatr jako narzędzie integracji, edukacji i indywidualnego rozwoju.

prowadzenie: Anna Rochowska, Helena Świegocka, Marta Bernatowicz – Zespół Edukacji TR Warszawa

zapisy na www.kinodziecipl | dla osób dorosłych | udział bezpłatny | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Wydarzenia specjalne Warszawa

17:00 | Kinoteka

Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem

po seansie wirtualne spotkanie z Rasmusem A. Sivertsenem – reżyserem

Wydarzenia specjalne Wrocław Kino Nowe Horyzonty

10:00
Kacper i Emma-najlepsi przyjaciele
seans z audiodeskrypcją