fbpx
Powrót do listy aktualności

3. dzień MFF Kino Dzieci | 28.09 (poniedziałek)

Podczas 7. MFF Kino Dzieci do obejrzenia jest ponad 150 filmów – pełnometrażowych jak i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich i dokumentalnych. Zobaczcie, co gramy dla Was dziś w poniedziałek, 28 września!

Pełny harmonogram, bilety i karnety w cenie 5️⃣0️⃣ zł na cały festiwal online 👉 https://kinodziecipl/kup-karnet/

Kiedy młodzi detektywi – Tiril i Oliver – dowiadują się o dziwnych wydarzeniach w lokalnym muzeum, bez wahania postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Podczas przygotowań do otwarcia ważnej wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi, dochodzi do wypadków, za które podobno odpowiada… klątwa prastarej mumii Tutenchamona. Ale czy to jedyne wyjaśnienie?

 

Dwa zwaśnione rody walczą o władzę. Pomimo konfliktu Halvdan i Meia próbują się zaprzyjaźnić i rozwiązać zagadkę zaginionego topora – symbolu siły wikingów. Czy ich zakazana przyjaźń przetrwa, a wieloletni konflikt zostanie zażegnany? Ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni mimo różnic i o zwalczaniu uprzedzeń.

 


Wszyscy za jednego
(9+)

Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. W Norwegii, jak w wielu krajach Europy, Żydzi są prześladowani. Pewnej nocy rodzice Grety i Otta zostają aresztowani przez nazistów. Trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad granicami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci.

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (6+)

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny.

 

Rocca zmienia świat (9+)

Rocca to nietypowa nastolatka z głową pełną pomysłów i przyjaznym nastawieniem do świata. Świetnie zna się na astronautyce, potrafi nawet poprowadzić samolot, czy wyleczyć ranną wiewiórkę. Nastolatka, gdzie się nie pojawi, tam zmienia życie ludzi – bo nawet jeśli oni w siebie nie wierzą, to ona wierzy w nich. Przyjdzie też moment, gdy sama będzie potrzebować pomocy innych – czy ją otrzyma?

Wydarzenia specjalne Warszawa

17:30 | Kinoteka

Operacja Człowiek w Czerni

po seansie wirtualne spotkanie z Grethe Bøe – reżyserką

Wydarzenia specjalne Wrocław Kino Nowe Horyzonty

17:00
Witaj świecie
Po seansie wirtualne spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim, znanym jako Marcin z Lasu – leśnikiem, filmowcem, obrońcą praw zwierząt, twórcą „Przyrodyjek”

17:30
Fritzi-przyjaźń bez granic
przed seansem wideolekcja historii z Agnieszką Jankowiak-Maik, znaną jako ”Babka od histy”-nauczycielką i aktywistką edukacyjną.