fbpx
Powrót do listy aktualności

11 tysięcy widzów na festiwalu Kino Dzieci! Dziękujemy że byliście z nami

Kino Dzieci przyciągnęło w całej Polsce ponad 11 tys. widzów. W warszawskim Muranowie podczas seansów i filmowych warsztatów bawiło się w sumie 4 tys. osób.

fot. Paweł Czarnecki


Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się odnieść sukces. Frekwencja była wyższa niż zakładaliśmy
mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – Świetnie sprawdził się pomysł organizowania warsztatów po filmach. Dla rodziców był okazją do spędzenia dodatkowego czasu z dziećmi. Dla nas szansą poznania małych i dużych widzów, dla których tworzymy Kino Dzieci. Przebojem okazały się filmy dla najmłodszych 4-7-latków – m.in. dwie części przygód Kacpra i Emmy, „Niesforny Bram”, zestawy krótkich metraży z „Miejscem na miotle” na czele. Cieszymy się też, że podczas wydarzeń towarzyszących spotkało się kilkudziesięciu profesjonalistów zajmujących kulturą dla dzieci, by wspólnie rozmawiać, dyskutować i poznawać kulisy pracy norweskich reżyserów, którzy byli naszymi gośćmi.Udało nam się także zwrócić uwagę, na brak polskich filmów w programie festiwalu i otworzyć dyskusję o rosnącym zapotrzebowaniu na takie kino w Polsce.

Podczas festiwalu jury oraz publiczność przyznały nagrody Złotego Kwiatu Paproci dla najlepszych produkcji. Więcej o zwycięzcach tegorocznej nagrody przyznawanej przez jury dziennikarzy, pisarzy i publiczność piszemy tutaj.

Festiwal Kino Dzieci gościł w 15 miastach w Polsce od 25 września do 6 października
. W programie znalazło się 50 pięknych filmów, w większości niepokazywanych dotąd w Polsce. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które jest organizatorem festiwalu zapewnia, że już myśli nad kolejną edycją.

Wcześniej jednak zapraszamy dzieci i rodziców do kin w całej Polsce na film „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”. Jego oficjalna premiera odbędzie się 17 października. Wszyscy, którzy nie mieli okazji zobaczyć go podczas festiwalu Kino Dzieci mogą nadrobić zaległości. „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” to pierwsza dziecięca produkcja, którą do ogólnopolskiej dystrybucji wprowadza Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Kolejne premiery filmowe w ramach kampanii “Dzieciaki na horyzoncie” dla najmłodszych odbywać będą się raz w miesiącu.
Więcej aktualności dotyczących naszych rodzinnych projektów filmowych również na naszym funpagu.

fot. Paweł Czarnecki